^Do góry
Get Adobe Flash player

Szukaj na stronie

Wydarzenia - Galeria

Zdjęcia

Odwiedziny strony

Dzisiaj206
Wczoraj114
Tydzień748
Miesiąc4007
Ogólnie179925

Barka oraz Pater Noster

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

                                                                                               Zbąszyń, dnia  21  maja  2017 r.

                    OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE   
          Szósta Niedziela Wielkanocna

1. Dzisiaj o godz. 9.00 dzieci, które w ubiegłym roku przyjęły Pierwszą Komunię św. obchodzić będą swoją rocznicę.

Od poniedziałku do środy dni modlitw o dobre urodzaje, o pokój na świecie oraz za kraje głodujące. Msze wieczorne rozpoczynać się będą procesją błagalną wokół kościoła ze śpiewem litanii do Wszystkich Świętych. Jest to intencja polecona przez mieszkańców Nowego Dworu.

Od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 w kościele Koronka do Miłosierdzia Bożego.

Nowenna do NMP Nieustającej Pomocy w sobotę o godz. 18.00, po niej msza św.

W maju codziennie po mszy św. wieczornej nabożeństwo maryjne. O godz. 21.00 Apel Jasnogórski przy grocie. Od piątku nowenna do Ducha św.

W sobotę o godz.12.00 przystąpi do Pierwszej Komunii Św. pierwsza grupa dzieci klas trzecich. O godz. 17.00 msza św. chrzcielna , instrukcja w piątek po wieczornej mszy św. Nowenna do NMP Nieustającej Pomocy o godz. 18.00, po niej msza św.

W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W tym dniu o godz. 10.00 uroczystość dla kolejnej grupy dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii Św. Nie będzie mszy św. o godz. 10.30. Spowiedź dla dzieci i ich rodziców obydwu grup w piątek od godz. 16.00.

2. Próba dla grupy dzieci klas E i F oraz dzieci z wiosek, które przystąpią do Pierwszej Komunii Św. 4 czerwca, będzie w poniedziałek i w czwartek o godz. 16.00. Próba dla rodziców tych dzieci zaangażowanych w przygotowanie liturgiczne odbędzie się w środę po wieczornej mszy św. Rodziców dzieci klas drugich zapraszamy do przygotowania kościoła w sobotę o godz. 9.00.

W piątek o godz. 19.30 spotkanie Duszpasterstwa Młodzieży. Duszpasterstwo Nauczycieli będzie mieć spotkanie 31 maja w środę o godz.19.00.

3. Bóg zapłać za składane ofiary na rzecz remontów. Dzisiaj składka remontowa.

W kiosku kościelnym można nabyć prasę katolicką.

Dzisiaj przed kościołem składka na Seminarium Duchowne w Poznaniu.

W niedzielę 28 maja i 4 czerwca dzieci rozprowadzać będą wypieki domowe. W ten sposób w roku św. brata Alberta - który głosił swoim życiem, by być dobrym jak chleb – dzieci ze szkoły podstawowej wspomagają głodujący kościół w Afryce.

W niedzielę 27.05 o godz. 19.20 kino parafialne zaprasza na film "Prymas w Komańczy". Jest to ukazanie pobytu Prymasa Tysiąclecia w ostatnim dla niego miejscu uwięzienia przez władze komunistyczne. Film zakończy się tuż przed Apelem Jasnogórskim - będzie można bezpośrednio przejść pod grotę.

4. Odszedł do wieczności śp. Henryk Lorenc z Leśnych Domków. - pogrzeb w środę. Wieczny odpoczynek, racz mu dać Panie.

Na prośbę:

W dniach 25 - 28 maja po raz drugi realizowany będzie w zbąszyńskich "Łazienkach" projekt pod nazwą "Obłędna Plaża”. Oprócz zawodów sportowych organizatorzy zapraszają na imprezy towarzyszące, między innymi kino plenerowe, "Aktywny Dzień Dziecka" oraz oficjalne otwarcie odnowionego kompleksu plaży. Dla uczestników wiele atrakcji i darmowy poczęstunek. Szczegóły na plakatach i w Internecie.

Członkowie grupy 21 Poznańskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę zapraszają serdecznie wszystkie osoby, które kiedykolwiek pielgrzymowały w tej grupie na międzypokoleniowe spotkanie dla uczestników pielgrzymki, które rozpocznie się 10 czerwca o godzinie 14.30 mszą świętą w kościele pw. Krzyża św. w Buku. Po mszy będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Następnie o godzinie 17.00 w Śliwnie odbędzie się spotkanie przy grillu.

kolegiata
Kolegiata
Pomnik Papieża
Pomnik Karola Wojtyły

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Pliki cookies są plikami, które zawierają dane informatyczne. Są przechowywane na urządzeniu końcowym Użytkownika. Wykorzystywane są do poprawnej pracy strony internetowej. Zawartością takich plików są najczęściej dane nt. nazwy strony internetowej z której pochodzą, czasu ważności takiego pliku, unikalnego numeru czy danych.

W serwisie www.parafia.zbaszyn.pl.pl wykorzystywane są pliki cookies innych firm np. Google, dla której realizowane są kampanie reklamowe. Aby zapoznać się polityką firm trzecich należy udać się na ich witryny.

Zdecydowana większość przeglądarek internetowych jest początkowo skonfigurowana na automatyczną akceptację ciasteczek. Oznacza to, że owe pliki są pobierane i zapisywane w pamięci urządzenia końcowego. Istnieje możliwość konfiguracji przeglądarki według własnych potrzeb np. całkowitą odmowę zapisu plików cookies, odmowę zapisu tylko plików od stron trzecich czy też nawet wyświetlanie specjalnego komunikatu z pytaniem odnośnie akceptacji zapisu. By pomóc naszym internautom przygotowaliśmy odnośniki do stron, gdzie można znaleźć więcej informacji nt. zmiany konfiguracji cookies najpopularniejszych przeglądarek:

W serwisie www.parafia.zbaszyn.pl wykorzystywane są dwa rodzaje cookies:

  • stałe - usuwane są po ich wygaśnięciu, ważności lub ręcznym usunięciu przez użytkownika np. w panelu przeglądarki
  • sesyjne - te ciastka są usuwane po zamknięciu przeglądarki internetowej. Są to pliki tymczasowe.

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies w celach:

  • logowania do konkretnych usług,
  • badania zachowania użytkowników w serwisie,
  • dopasowania treści dla konkretnego czytelnika,
  • zabezpieczaniu danych formularzy internetowych.

Niektóre z funkcji serwisu mogą nie działać prawidłowo w przypadku odrzucenia ciasteczka, za co nie serwis www.parafia.zbaszyn.pl nie ponosi odpowiedzialności.

Jeśli nie akceptujesz zasad cookies w serwisie www.parafia.zbaszyn.pl prosimy, abyś opuścił serwis.

Wnętrze Kolegiaty
Wnętrze Kolegiaty
Copyright © 2013. Parafia Zbąszyń | Wykonanie: idone.pl  Rights Reserved.